Havasi

Ünlü piyanisti Zorlu Performans Sanatları Merkezin’de izleme şansım oldu. Çok beğendim. Eğer izleme şansınız olursa kesinlikle kaçırmayın.  Sürpriz Piyano solo, rock davulları, yaylı sazlar orkestrası, vocal ve dünya müziği solistlerinin yanı sıra Gladyatör’ün yorumcusu ve bestecilerinden biri olan Lisa Gerrard’da misafir sanatçı olarak gösteride yer aldı..  Avustralyalı şarkıcı, müzisyen ve besteci; üyesi olduğu Dead Can Dance isimli grup ile dünya çapında bir isim haline geldi.  Gladyatör filminin Hans Zimmer ile birlikte yaptığı müzikleri, sanatçıya Oscar adaylığı ve Altın Küre ödülü kazandırdı. Lisa Gerrard’ın karakteristik, benzersiz ve can acıtı güzellikteki kontralto sesini, kapalı gişe Holywood filmlerinin müziklerinde duymak mümkün.

Rock yıldızı gibi bir karizmaya sahip olan usta bir piyanist ve klasik geleneğin derinliğini ve disiplinini dünya müziğinin büyüleyici çeşitliliğiyle harmanlayan eşsiz bir müzik stili oluşturan kendine özgü bir besteci.

Franz Liszt Müzik Akademisi’nden mezun olan, derin klasik gelenek bilgisine sahip biri olarak aynı zamanda derinden hareket eden ama eğlenceli bir şekilde zamanımıza yeni bir müzik dili oluştururken klasik enstrümanları modern çağa uygun hale getirme arayışındadır.

HAVASI geleneksel enstrümanlara yönelik yazılan müziği yenileyerek tekrar senfonik müzik modası haline getiriyor. Edinburgh’da TEDGlobal’da ‘Klasik Müzikte Yenilik’ teması hakkındaki konuşması ve performansı ile ayakta uzun ve coşkulu bir alkış aldı.

Usta yetenekli çağdaş bir besteci, klasik eğitim almış usta bir piyanist ve hepsini bir arada taşıyan muhteşem bir gösteri adamı. Olarak klasik enstrümanları tekrar eğlencenin akışına getirerek konser salonları yeni izleyicileri çekiyor.

Nefes kesen HAVASI Symphonic gösterisi yaratıcı yönetmen Brian Burke (Céline Dion, IL Divo, America’s Got Talent) ve görsel tasarımcı Gilles Papain (Cirque du Soleil, Marseilles opera, Ballet de Monte Carlo) ile birlikte düzenlendi.

Konser Kaydı – 1 (Atıl ALPARSLAN)

 

Konser Kaydı – 2 (Atıl ALPARSLAN)

 

Konser Kaydı – 3 (Atıl ALPARSLAN)

 

Diğer Havasi’nin kendine ait görsellerini ve videolarını http://www.havasi.eu/tr/ ve  https://www.youtube.com/c/HAVASIofficial kanalından izleyebilirsiniz.