Biraz kendinizi tanıtır mısınız?

21.12.1989 doğumluyum. Aslen Antalya’lıyım Ailenın İlk çocuğuyum 3 Kardeşım daha var.23 Yaşinda olan Erkek Kardeşım İç mimar 18 ve 15 Yaşinda olan Erkek Kardeşlerım daha Lise okuyor Annem Antalya’da Emlakçı, Babam Almanya’da Ticaretle uğraşıyor. İşim nedeniyle İstanbul’da yaşıyorum.

Bildiğim kadarı ile Almanya’da büyüdün. Türkiye’ye gelmeden önce ne yapıyordun?

21 Aralık 1989 yılında Almanya Bielefeld kentinde dünyaya geldım eğitim hayatımı  Almanya Bielefeld Kentınde 1995 – 2000 tarihleri arasında İlkokulu ile başladım  ve ilkokul 5. sınıftan itibaren 2007 Ortaokul eğitimini tamamladım. 2007-2009 yillarında Lise öğrenimini bitirip, ardından Ekonomi Meslek Okuludan 2012 senesinde mezun oldum ve aynı zaman’da özel Cenaze Evinde Staj görüyordum.

Türkiye’ye gelmeye nasıl karar verdin?

Mezuniyetimden sonra Adli Tıp Okumak için Basvuru yaptım ve 1 Yıl bekleme süresi verdiler. Sonra uzun zaman Türkiye de kaldım. Türkiye’ye alıştım. Kesin dönüş yaptım ve yaşamımı Sualti modellik ile sürdürmeye başladım.

Su altı modelliği yapmaya nasıl karar verdin? Nereden aklına geldi?

Küçüklüğümden beri hep farklı konular ilgimi çekerdi. Türkiye’ye geldikten sonra Modellik Sektörünü tesadüfen girdim ve pek ilgimi çekmedi. Çünkü Ülkemiz’de her Konsep’te göre Model Manken var Türkiye’de hiç olmayan bir iş yapmak istedim. Sualti Modelik açıkçası bir Dalışım’da aklıma geldi. Sadece Hobby olarak başladım ve 2 yıldan beri Profesyonel olarak kendi işimi sürdürüyorum.

Su altı modelliği nedir? Nasıl yapılır?

Birçok firma özellikle suya dayanıklı ürünler satan firmalar ürünlerini suyun altında tanıtmak istemektedirler. Dolayısıyla sualtı modelliği bu alandaki boşluğu doldurmak adına bu işi yapanlar için farklı bir iş imkanı da sunmaktadır.

Su altı modelliğinin zorlukları nedir?

Suyun altında konuşamıyorsunuz ama bakışlarınız, bedeninizin duruşu, hatta küçük bir el hareketi istenilen etkiyi sağlamanızı veya tam tersi istenmeyen etkilerin oluşmasına neden olabiliyor. O yüzden karadaki oyunculuktan ve mankenlikten bir nebze daha zor diyebilirim.

Su altı modelliğinde dikkat edilmesi gerekler yapılması gerekenler nelerdir?

Bir sualtı modelinin sualtına uyumu gerçekten çok önemli. Modellik bilgisi karada olduğu kadar suyun altında da başarılı bir model olmanızı etkileyen en önemli unsurlardan birisidir.

Her model sualtı modeli olabilir mi? Sualtı modeli olabilmek için ne yapılmalı?

Dünya’da sadece sualtı modelliği eğitimi veren çeşitli kuruluşlar bulunmaktadır. Ancak benim sualtı modelliğine geçişim normal modellik kariyerimle gerçekleşti. Bu konuda herhangi bir eğitimim maalesef yok. Çok küçük yaşlardan beri denize aşık bir kişi olarak bir yaz tatilinde Adrasan’da akrabama ait bir dalış merkezinde gelinlikle sualtında çekim denemeleriyle başladı ve bugünlere kadar geldi. İyi bir sualtı modeli olabilmek için suyu ve modelliği çok sevmek gerekiyor. Dalış tecrübesi ve iyi bir sualtı eğitimi almanız da bu işin olmazsa olmazları arasında.

Çekim günü nasıl geçiyor?

Çekimler çok keyifli, ama bir o kadar da yorucu olabiliyor. Çoğu çekim defalarca tekrarlanıyor ve 6 saatten fazla sürebiliyor.

Çekimler sırasında hiç unutamadığın bir anın var mı?

İşimi severek yaptığım için ve o kadar çok zevk aldığım için her çalışmam unutulmaz oluyor suyun altına indiğim her an ilk inişim gibi bana Heyecan veriyor.

Senin için denizkızı diyorlar? Bu konuda ne düşünüyorsun?

Türkiye’nin bu kadar ilgisini çekeceğini hiç düşünmemiştim inanılmaz Gurur verici benim için.

Gelecek ile ilgili planların neler?

Bu Sektör’ün daha başındayım ve yapacağım daha çok Projeler var ve bunun için gece gündüz çalışıyorum yaşım daha çok genç planlarım şimdilik önce işimi tamamen otuturmak. 24 yaşına geldim ve ciddi sorumluklar almaya başlıyorum sadece kendim için çalışmıyorum artık gelecekte olacak Aileme ve çocuklarıma da planlar yapıyorum. Annem Babam sayesinde çocukluğumu çok güzel yaşadım. Hiç bir konuda eksikliğim olmadı ve bunu çocuklarıma da yaşatmak istiyorum.

Sualtı modelliği dışında neler yapıyorsun? Hobilerin neler?

Benim işim göründüğü gibi değil. Sualtında poz vermekle bitmiyor. Kendi sunumlarımı, senaryolarımı Menajerimle beraber yazıp; proje haline getiriyoruz. Özel hayatıma çok fazla vakit ayıramıyorum bu aralar sürekli Proje içindeyiz. Ama en büyük hobim Dalış. Ve tabi ki Aileme ve Arkadaşlarıma zaman ayırıyorum boş zamanlarımda.

Seyahat etmeyi sever misin?

Seyahat etmeyi kim sevmez. Seyahat ettiğim bir çok Ülke var ve Türkiye’nin her Şehir’ini gezdim diyebilirim.

Seyahatlerinde seni en çok etkileyen senin için önemli bir yer var mı?

Çok kalabalık olmamalı Doğayı çok severim.

Mutlaka görmeliyim dediğin bir yer var mı?

Evet. Doğa’yı çok sevdiğim için en çok merak ettim yer Rize.

Seyahatlerinde olmasa olmazın nedir?

El çantam tabi ki. O benim elde taşıdığım evimdir.

Bildiğim kadarı ile Hayvan seversin. Sosyal Medyada çok konuşulan sokağa atılan hayvanlar, bakım evleri, hayvan hakları ile ilgili ne düşünüyorsun?

Evet. Doğru Hayvanları çok severim. Çocukluğumda her türlü hayvan ile büyüdüm ve halen Hayvan konusunda çocuk gibiyim. Soktakt’a bulduğum hayvanları severim, kucağıma alırım, yaralı olduklarında veterinere götürürüm. Ona bir Aile bulurum. Benim için Hayvanlar insan gibidir. Hatta onlara daha çok değer veriyorum. Yazık ağızları dilleri yok. Onların düşüncelerini anlamak isterim. Onlar da bi nevi Can. Onun için onlara İnsan gibi davranmak lazım.