Tropikal iklim kuşağına binlerce kilometre uzak olan Almanya’da Berlin kentinin 60 Kilometre güneyinde yer alan bir tesis ziyaretçilerine bütün yıl ve günün 24 saati tropik bir atmosferde tatil yapma imkanı sunuyor.

Almanya’da Dev Tropik Ada 360 metre uzunluğunda, 210 metre genişliğinde ve 107 metre yüksekliğinde. Tesisin yüksekliği ABD’de bulunan Özgürlük heykelinden daha yüksek ve tesis Fransa da ki Eyfel Kulesi’nin yüksekliği kadar bir uzunluğa sahip.

2000 yılında uçak hangarı olarak hizmet etmesi amacıyla inşasına başlanan bina, yapımcı şirketin iflas etmesi sonucunda yarıda kalmış. İki yıl sonra ise bina Tropical Island Resort ismi ile hizmet vermeye başlamış.

Yağmur ormanlarını da içerisinde barındıran tesiste 30 bin ağaç, çimenlik alanlar ve yeşil bitki örtüsü bulunuyor. Yapının bir tarafı tamamen şeffaf kısımdan oluşuyor ve bu güneş ışığının içeri girmesini, 500’e yakın bitki çeşidinin yaşamasını sağlıyor.

Havuzların etrafında yer alan yapılar, Asya’nın büyüleyici ve tarihi havasını solumak isteyenler için düşünülmüş. Bali Tapınakları, Buddha heykelleri, tarihi Tayvan evleri gibi detaylar ziyaretçiler için düşünülmüş.

200 metre uzunluğundaki plajlarda insanlar güneşlenip yüzerken, yılın tamamında 26 derece olan su sıcaklığı ziyaretçilere dört mevsim sıcak suda yüzme imkanı sağlıyor.

24 saat ve yılın her zamanı açık olan tesis, 8 bin ziyaretçi kapasitesine sahip. Tesisin içinde 25 metrelik su kaydırağı, yemek alanları, golf sahaları, barlar ve alışveriş merkezleri bulunuyor.

Kaynak : Fotoğraflar Alıntıdır.